przed po

Szybki i tani sposób na ożywienie ciemnego przedpokoju za 900 zł

W większości mieszkań w bloku pierwsze, co widzimy, to korytarz – mały, wąski i ciemny. Czy można coś z tym zrobić? Jasne! Przeczytaj kilka prostych rad, jak ożywić ciemny przedpokój i zainspiruj się do zmiany. Zobacz również, jak dzięki naszej ścianie dekoracyjnej Motivo, samodzielnie  i szybko możesz zrobić metamorfozę swojego przedpokoju.

Zacznij od ściany!

Dobrze dobrany motyw dekoracyjny na ścianie pozwoli  Ci optycznie poprawić proporcje wnętrza. Jeśli Twój przedpokój jest niski, pomyśl o pionowym dekorze, który „podwyższy” wnętrze.  Blokowy przedpokój zazwyczaj jest bez okien, zatem postaw na jasny kolor ścian, który rozjaśni całe pomieszczenie.

Jaki kolor ścian ożywi korytarz?

Postaw na jasną farbę! Jedną ze ścian pomaluj na biel lub jasną szarość, a na drugiej – zrób coś efektownego i dekoracyjnego. Zamontuj na niej Motivo. My, w przypadku dłuższej ściany, postawiliśmy na szarość. Do krótszej ściany przykleiliśmy dekor Old Wood, ponieważ motyw drewna wizualnie ociepla przestrzeń. Pamiętaj jednak, że taki wzór zda egzamin tylko we wnętrzu z białymi drzwiami do pokoi. W przeciwnym razie uzyskamy efekt klaustrofobii i misz maszu kolorystycznego.

Aby ożywić swój korytarz możesz użyć również poniższych drewnianych wzorów.

Dobierz dodatki, które wzmocnią efekt metamorfozy

W małym przedpokoju sprawdzą się wszelkiego rodzaju wąskie meble, które nie zajmują miejsca, a można na nie zawsze odłożyć klucze, telefon czy portfel. Najlepiej, aby były w jasnej kolorystyce, co dodatkowo wzmocni efekt rozjaśnienia pomieszczenia. Dobierz dodatkowo niewielki dywanik, który ożywi często zimny przedpokój. Zwróć uwagę, aby wybrana przez Ciebie tkanina nadawała się do prania w pralce – przyda się to w okresie zimowym. Postaw również na rośliny. Możesz wykorzystać powracające do mody wiszące kwietniki, które sprawdzą się szczególnie w małych pomieszczeniach. Pamiętaj tylko, żeby wybrane przez Ciebie kwiaty nie były światłolubne.   

Spójrz, jak wygląda to w praktyce.

Typowy korytarz w bloku ożywiliśmy dekorem Old Wood zestawiając go z białymi i szarymi dodatkami. Efekt jest imponujący, a cała metamorfoza kosztowała zaledwie 900 zł. 

 • 1

  Motivo Old Wood
  28,99 zł/m2

 • 2

  Farba 35 zł

 • 3

  Listwa 15 zł

 • 4

  Szafka 200 zł

 • 5

  Kwiaty 140 zł

 • 6

  Dywanik 40 zł

 • 7

  Taboret 60 zł

 • 8

  Obraz 40 zł

 • 9

  Zegar 50 zł

*Podane ceny są przykładowe dla zaproponowanych produktów.

Montaż jest naprawdę łatwy!

Wybrałeś ścianę dekoracyjną Motivo? Teraz wystarczy ją zamontować. Możesz to zrobić klejąc panele bezpośrednio do ściany. To naprawdę łatwe! Zobacz na filmiku, jak wygląda to w praktyce i przekonaj się, jak szybko możesz odmienić swoje wnętrze.

Odtwórz film