przed po

Jak szybko i łatwo zmienić pokój dziewczynki w pokój nastolatki?

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, kiedy zauważa, że jego mała księżniczka zmienia się w uczennicę, a potem w nastolatkę. Podobają się jej bardziej „dorosłe” rzeczy i nie chce się już bawić pluszakami. Zaczyna zmieniać również swoje wnętrze. Remont całego pokoju może być bardzo kosztowny i czasochłonny. Tym bardziej, że gusta dzieci zmieniają się dynamicznie i wystrój, który podoba się dzisiaj, za rok może nie sprawiać już radości. Są jednak sposoby, aby zrobić to niedrogo, szybko, a w dodatku samodzielnie.

Zacznij od ściany!

Aby nadać wnętrzu zupełnie nowy charakter, postaw na wzór pasujący do osobowości domownika. My postawiliśmy na flamingi. Duży motyw graficzny na ścianach optycznie powiększy przestrzeń. Żeby wzmocnić efekt świeżości, pozostałe ściany pomaluj na jednolity kolor dopasowany do użytego wzoru. My zastosowaliśmy złamaną biel, która ładnie współgra z dekorem.

Zobacz inne wzory, które nadadzą wnętrzu młodzieżowego charakteru.

Wybierz odpowiednie dodatki

Nowe zasłony, poduszki, dywany są jednym z najtańszych sposobów na metamorfozę pokoju, nie tylko młodzieżowego. To drobna zmiana, która wprowadza zupełnie nowy klimat do wnętrza. Jednocześnie, dodatki można szybko wymienić, kiedy już się znudzą.  Tworząc przestrzeń pokoju dziecięcego czy młodzieżowego pamiętaj o kojącym wpływie kolorów. Dobierz dodatki z ograniczonej gamy kolorów, ale np. o różnych kształtach. W ten sposób urozmaicisz wnętrze, ale nie wprowadzisz niepotrzebnego chaosu aranżacyjnego.

Pamiętaj również, że odmienić swoje wnętrze możesz poprzez renowacje mebli. I to naprawdę niskim kosztem! Jednym ze sposobem na dopasowanie mebli do nowej wizji aranżacyjnej jest po prostu przemalowanie ich na inny kolor. My zrobiliśmy tak z komodą. Dotychczasowy brązowy kolor wprowadzał lekki chaos. Postawiliśmy na kolor szary, który idealnie dopasował się do pozostałych elementów metamorfozy.

Nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu

Pamiętaj o różnych źródłach światła. Zadbaj, aby pokój o każdej porze dnia zmieniał swój charakter. Małą lampkę z dobrym światłem ustaw na biurku – ułatwi to naukę. Duża lampa sufitowa oświetli przestrzeń do zabawy, a świecące kulki dodadzą nastroju wieczorem, wyciszając tym samym lokatora. Zaufaj nam, światło zdziała cuda!

Wygląda jak kosztowny remont?

Cała metamorfoza to koszt 990 zł, a montaż ściany dekoracyjnej Motivo zajął nam tylko 23 minuty!  Sprawdź poniżej, ile kosztowały użyte przez nas materiały oraz dodatki i zainspiruj się do zmiany*.

 • 1

  Motivo Painted Flaming
  35 zł/m2

 • 2

  Farby 95 zł

 • 3

  Tekstylia na łóżko
  180 zł

 • 4

  Dywanik 50 zł

 • 5

  Kosz na pranie 40 zł

 • 6

  Pudło 5 zł

 • 7

  Cotton balls 20zł

 • 8

  Firanki 15 zł

 • 9

  Zasłony 50 zł

 • 10

  Kula papierowa 20 zł

 • 11

  Lampka 70 zł

 • 12

  Odnowienie komody 70 zł

 • 13

  Kwiat z doniczką 40 zł

*Podane ceny są przykładowe dla zaproponowanych produktów.

Montaż jest naprawdę łatwy!

Nie martw się – Motivo możesz zamontować samodzielnie, klejąc panele bezpośrednio do ściany. Jest to szczególnie pomocne przy odświeżaniu pokoju dziecięcego. Ściany często noszą ślady zabaw lub kleju po naklejkach. Montując Motivo nie musisz szpachlować małych dziur. Dzięki temu oszczędzisz czas, nie tylko przez sam remont, ale i sprzątanie po nim.

Odtwórz film