Jak szybko wyremontować łazienkę?

Jak szybko i samodzielnie wyremontować łazienkę?

Zmiana wystroju łazienki kojarzy się z czasochłonnym i kosztownym remontem. Na samą myśl o skuwaniu kafelków większość ludzi rezygnuje z remontu na etapie samego pomysłu. Jeżeli myślisz o odświeżeniu swojej łazienki, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak szybko, a co najważniejsze, samodzielnie ją odmienisz.

Remont łazienki w jeden dzień? To możliwe!

Jeżeli chcesz szybko odświeżyć wygląd swojej łazienki postaw na Motivo. Użycie ściany dekoracyjnej to idealny sposób na to, żeby remont pomieszczenia przebiegł szybko i bez ogromnych nakładów finansowych.  Montując Motivo zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas. Zamiast kuć kafelki, możesz po prostu przykleić do nich panele i cieszyć się nowym wyglądem swojej łazienki.

Jaki styl lubisz najbardziej?

Zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć. Wolisz elegancką łazienkę z marmurami, nowoczesną, czy bardziej w stylu południowym? Najbardziej modne w ostatnich sezonach to właśnie te z nutą południa, czyli duża ilość wzorów, deseni i nieskończenie różnorodne patchworki.  Pamiętaj jednak, że przesadne nagromadzenie wzorów i kolorów w małej łazience może spowodować odwrotny niż pożądany efekt – zamiast ozdobić i odświeżyć, niepotrzebnie przytłoczy przestrzeń. Z tego względu postaw na mocny akcent tylko na jednej ścianie, a na pozostałych zastosuj jasne kolory.

W łazienkach w bardziej eleganckim stylu idealnie sprawdzą się dekory inspirowane marmurem. Ściana dekoracyjna Motivo jest wodoodporna, dlatego warto zamontować ją w miejscu najbardziej narażonym na wilgoć, a pozostałe ściany pomalować specjalną farbą, najlepiej w jasnym kolorze dopasowanym do wybranego dekoru*. To obniży całościowy koszt remontu. Pamiętaj również, że zmiana wyglądu łazienki nie zawsze musi się wiązać z zakupem nowych mebli. Czasami wystarczy przemalować je na bardziej odpowiedni kolor. W tym przypadku polecamy kolor antracytowy, który podkreśli wyjątkowy charakter marmurowej dekoracji na ścianie. Dla wzmocnienia efektu dobierz ciemne ręczniki i zainwestuj w szklane, identyczne butelki do mydła oraz pozostałych kosmetyków do kąpieli.

Pamiętaj o detalach!

Nawet drobny remont jest dobrą okazją do uporządkowania kolorystyki we wnętrzu. Wystarczy zmienić lustro, uchwyty w szafkach czy nawet kolor ręczników – wybór zależy od Ciebie i stylu, który lubisz najbardziej. Przekonaj się, że nawet najmniejszy szczegół podkreśli efekt metamorfozy Twojej łazienki. Zacznij od zastosowania pojemników do segregacji i schowania kosmetyków do zamkniętych szafek – krzykliwe  opakowania i etykiety produktowe wprowadzają nieład estetyczny. Na wierzchu pozostaw tylko kosmetyki częstego użytku, ale zadbaj o to, aby ładnie wyglądały. Możesz je po prostu przelać do specjalnych butelek dopasowanych kolorystycznie do przestrzeni. Wprowadzając te drobne zabiegi Twoja łazienka sprawi wrażenie zawsze czystej i uporządkowanej. A całościowy efekt będzie imponujący!

* Polecamy użyć hydroizolacji –  o szczegóły zapytaj sprzedawcę w wybranym sklepie

Sprawdź inne wzory z naszej oferty