Jak odnowić parapet wewnętrzny?

Jak odnowić parapet wewnętrzny, czyli szybka zmiana w jedno popołudnie.

Zniszczony parapet to często miejsce dla przeróżnych aranżacji z kwiatów, książek czy świeczek. Przesadnie zastawiony parapet utrudnia jednak dostęp do okna i przestaje pełnić swoją podstawową funkcję – wykończenie okna. Wymiana parapetu kojarzy się z poważnym, czasochłonnym remontem i sprzątaniem w całym mieszkaniu. Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze, pomyśl o odnowieniu tego elementu wnętrza przy użyciu nakładki parapetowej.

Szybka zmiana na lata

Wysokiej jakości okleiny oraz gładka struktura materiału gwarantują wodoodporność oraz łatwość w utrzymaniu czystości, dlatego nakładki parapetowe Vilo idealnie sprawdzą się na parapetach kuchennych, w pokoju, a nawet w łazience. Samo tworzywo jest bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne czy zadrapania.  A co najważniejsze – wzór nie traci koloru pod wpływem działania światła słonecznego.  Raz przeprowadzony remont parapetu gwarantuje jego estetyczny wygląd na długi czas.

Jak zamontować nakładkę na parapet?

Vilo to produkty do samodzielnego i szybkiego montażu, dlatego również w przypadku nakładki parapetowej zależało nam, żeby czas montażu skrócić do minimum. Produkt jest już wstępnie przycięty oraz sprzedawany w zestawie z dopasowanymi zaślepkami. Nakładkę zamocujesz przyklejając ją bezpośrednio do starego parapetu, przy wykorzystaniu podstawowych narzędzi. Nie musisz się również martwić przygotowaniami – wystarczy zmierzyć długość parapetu i ewentualne dociąć nakładkę na odpowiedni rozmiar. To świetny wybór dla osób szukających sposobu na odświeżenie swojego domu. Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku mieszkań wynajmowanych – nakładka to bezpieczny sposób na dostosowanie wnętrza do swojego gustu bez ingerowania w elementy konstrukcyjne budynku.

W zakładce filmy montażowe znajdziesz instrukcję, jak krok po kroku zamontować nakładkę parapetową.

Dopasuj kolor parapetu do swojego wnętrza